Ohlasy na XXVI. SALON

 Vystoupení Vorasbandu narušila vichřice

 

Neratovický jazzový festival, který se včera konal na náměstí Republiky, narušila náhlá vichřice, právě když na pódiu hrála neratovická bluesrocková kapela Vorasband. Tuto situaci zachytil na svůj fotoaparát Jiří Pecháček.

Velmi silný vítr přišel neočekávaně uprostřed koncertu neratovické kapely Vorasband, která zrovna hrála klasické bluesové skladby.

Stánky se občerstvením se zmítaly pod náporem větru. Různé věci začaly lítat vzduchem, lidé se prchali skrýt do přilehlých domů.

Krátká, ale o to vydatnější, vichřice ovšem také odnesla střechu pódia a narušila i některé jeho součásti.

Organizátoři tak byli nuceni festival předčasně ukončit s ohledem na bezpečnost účinkujících i diváků, stejně jako na možné poškození ozvučovací techniky v případě deště, který byl předpovídán.

Vorasband tedy po té, co se vichřice uklidnila, zahrál písně, které nacvičil s bluesovou zpěvačkou Lenkou Malinovou, aby uvolnil následně pódium kapele Bridge Band.

Obecenstvo tak vichřice ochudila o vystoupení kapel Revival Swing Band Praha a Spiritual kvintet.


*******************************************************************************************************
 

Ohlasy na XXV. Salon tradičního jazzu

Redaktor Českého rozhlasu Lothar Martin napsal:

Ahoj Jarko a Toníku,

rádi bychom vám oběma ještě jednou chtěli poděkovat za pěkné chvíle na Salonu tradičního jazzu, jak v pátek, tak v sobotu. Bylo to bezvadné. Naše kamarádka, která tam byla s námi, byla tak nadšená, že doma svému nechodícímu tatínkovi, který má tento jazz také rád, pořád vyhrává... Škoda jen, že bylo tak ohavné počasí, ale to se holt objednat nedá....

Moc zdravíme

Lothar a Dana

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ďakujem za všetko. Aj keď pršalo, hudbe to neuškodilo. Vďaka za vaši trpělivost a námahu. 

                                                                              Roman Féder kapelník Funny Fellows   SK

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                           

 

Hallo Jaroslava und Toni,

vielen Dank noch einmal fuer die Einladung nach Neratovice.

Wir haben sehr gern bei Euch gespielt, uns hat es grossen Spass gemacht, auch wenn das Wetter nicht

so schoen war.

Wir sind gut wieder in Jena angekommen.

Ich wuensche Euch weiterhin viel Erfolg mit Eurem Festival und natuerlich

viele Auftritte! 

Beste Gruesse von der Old Time Memory Jazzband aus Jena

                                                                                       Gunnar Besen  Bandleader
                                                                   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Jarko a Tondo,
moc rád jsem vás poznal, úplně z vás sálá, jak je jazz váš život a to bylo moc příjemné vnímat. Příště rád.               Michal Jančařík, moderátor

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Milý Toníku, milá Jarko,

tak jsem dnes prospal celý den, ale jen tak napolo, pořád se mi honil hlavou ten úžasný včerejší zážitek. Vaše pohostinnost, organizace celého večera, ta báječná jazz-zahrada ( co detail, to nápad ) a když jsem si nakonec sedl  do hlediště, obdivoval jsem nejen akustiku, ale i tu doménu domu nad jevištěm.

Moc se mi líbilo, jak celý večer probíhal, to je přesně  ta atmosféra, ve které rád hraju – žádný přehnaný pořádek „ raz,dva,tři, teď !  nýbrž  relaxed  přístup k obecenstvu a to to ocenilo jaksepatří. Ačkoliv v poslední době  moc na sax necvičím, tím, jak se pořád hrabu s tím aranžováním na sequenceru, se mi dostavují myšlenky v pravý čas a já musím říci, že už nemusím hrát  (jako kdysi )  po prstech a rify a nějak mi to jde samo. Prostě – cítil jsem se báječně a díky Vám za to.

V neposlední řadě  musím též ocenit  ten velkorysý přísun libůstek a jak by řekl můj nejbližší

buddy v jazzu Karel Velebný,   „měli jsme pořád co jíst a píst.“

Hrnek mám na poličce   „na vidíku“, tláču si dám zítra a z Jazzovice budu ještě dlouho a dlouho týti, až ji budu na vaše zdraví píti.

 

                                                           Zůstávám s vřelými díky za vše  Váš Honza Konopásek


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milena Longová:

Ahoj Jaruško, už jsem slyšela jen samou chválu a vzdechy radosti. Zhlédla i fotky. Zdravím z Jáchymova.

 

 

Neratoviny - Pavel Šanda

Navzdory rozmarům počasí se jazzový festival vydařil
Autor: Pavel Šanda 25.5.2013

Letošní ročník jazzového festivalu Salon 2013 Neratovice byl poznamenán chladným deštivým počasím, přesto nabídl rozmanitý výběr zajímavých hudebních vystoupení.

Již páteční večer nabídl v Jazzové zahradě Na staré štaci skvělý koncert Revival Swing Bandu s legendami českého jazzu, jakými jsou Jan Konopásek nebo Ivan Dominák.

V sobotu se pak na hlavní scéně na Náměstí Republiky střídal jeden vynikající soubor za druhým.

Přestože téměř celý den pršelo a vanul chladný vítr, počet diváků, kteří se zde za odpoledne vystřídali, lze odhadnout na zhruba tisícovku.

Po vynikajícím koncertu Czech Philharmonic Jazzband přišel na náměstí průvod pochodových kapel s mladými mažoretkami.

Po té následovali dva zahraniční interpreti. Slovenští jazzmani Funny Fellows rozhodně nezklamali a dobře bavili publikum.

Hlavní hvězdou odpoledne se ale stala kapela Old Time Memory Jazz Band z německé Jeny. Od začátku strhli diváky.

Když přišel tak prudký vítr s hustým deštěm, že pršelo i na kryté pódium, přesunuli se muzikanti nečekaně do občerstvovacího stanu pro diváky a koncert se změnil v improvizovaný večírek v jazzovém rytmu.

V průběhu koncertu se zmírnil déšť, a tak vynikající vystoupení Pilsner Jazz Band z Plzně mohlo opět proběhnout na hlavním pódiu.

Mezitím na druhém pódiu, které před kinem kulturního domu moderátorsky ovládala především Ester Kočičková, probíhaly komornější koncerty.

Větší počet diváků zde dorazil hlavně na neratovický Voras Band, který naladil svůj playlist trochu více do swingu.

Mnozí ale zůstali i na následující vystoupení a rozhodně nelitovali. Doris & The Swingin‘ Bastards ukázali, co znamená mít šmrnc jak svým hudebním, tak pódiovým projevem.

Večer se pak zaplnilo parkoviště na náměstí dalšími diváky, když na hlavní scéně vystoupili Melody Makers v čele s populárním Ondřejem Havelkou. Každou píseň decentně tančící obecenstvo odměňovalo velkým potleskem.

Krátce po desáté hodině obecenstvo začalo odpočítávat zahájení ohňostroje, který byl odpálen ze střechy plaveckého bazénu.

Festival byl rozsáhlý, probíhal zároveň na několika scénách, a tak není v našich silách přinést úplnou reportáž ze všeho dění a recenzovat všechna vystoupení.

Nicméně až na opravdu příšerné počasí, lze tuto akci jedině ocenit. Přispěla ke zkulturnění života v našem městě a už se můžeme těšit na příští ročník, který snad rozmary počasí nepokazí.

 

Ohlasy na akce

Dobrý den.

Chtěli bychom poděkovat za krásný den. Sobota 26.5.2012 kdy se konal XXIV ročník mezinárodního jazzového festivalu Salon tradičního jazzu byla opravdu velice vydařená. Výkony jednotlivých orchestrů byly vynikající, těžko říci uchem laika, který byl lepší. Manželé Šilhaví jsou již leta jazzovou stálicí a jejich vystoupení patřilo k těm nejlepším. Mohli jsme pozorovat setkání lidí, kteří se neviděli dlouhou dobu a potkali se právě zde. Některá setkání "starých" známých hudebníků byla až dojemná. Rozmístění stánků, doprovodný program pro děti a v neposlední řadě vystoupení dětského hudebního tělesa, stejně jako mažoretky, vše bylo zvládnuto s profesionálním přístupem. Nenašli jsme chyby ani v úklidové práci, /během konání Salonu pracovníci TS odváděli svou práci zodpovědně./ Zakončení krásného dne v Jazzové zahradě Na Staré štaci bylo příjemnou tečkou.

Víme, že zorganizovat takovou akci bylo pro pořadatele náročné, pan místostarosta ing.Tomáš Hrodek se svými kolegy se tohoto zhostil na výbornou!!!

Věříme však, že budou další ročníky i jiné akce pokračovat na této úrovni a již se těšíme. Přejeme hlavně zdraví a sílu do všech dalších akcí.

 

Manželé Košnerovi,  Nám.Republiky 999

 

                                                     * * * * * * * * * * *

 

Martina 

28.05. 10:45

 

Jelikož byl název Salon tradičního jazzu tak se dá předpokládat, že tam bude znít jazz.

A další hudební scéna byla u kina, kde to bylo napříč hudebním spektrem ( samozřejmě ne vše jako metal, dechovka...), ale bylo to různorodé od skupin po jednotlivce. Pro děti byla menší pouť a stánky nabízely občerstvení všeho druhu, ano chyběla řemesla, ale zas tak mi to nevadilo a co se týče peněz nevím kolik to stálo, ale pokud se má něco dít v Neratovicích určitě to nebude zadarmo, ale myslím si, že třeba půlhodinové vystoupení našich celebrit by vyšlo stejně draze jako všechny kapely za celý den.

Tak jen dále více takových akcí a různě zaměřených.

 

                                                          * * * * * * * * *

 

Byla to opravdu vydařená akce a u nás nevídaná!
Srdečně zdravíme!  Hájkovi

 

                                                        * * * * * * * * * *

 

Dobrý den

V sobotu 26.5. 2012 jsme s manželem přijeli do Neratovic dopoledne na 10. hodinu.

Manžel Rudy Kulka, moderátor Jazzových notesů na ČRo 3 Vltava pozval posluchače na Salon tradičního jazzu v Neratovicích s ukázkami některých vystupujících kapel ve svém pořadu 17.5.

Shlédli jsme film Synkopy , prošli jsme se s průvodem městem a strávili jsme hezký den s muzikou ve vašem městě a večer v Jazzové zahradě .

Patří vám organizátorům této pěkné akce velký dík !

Líbilo se nám u vás a už teď se těšíme, že přijedeme zase příští rok.

S pozdravem Jazzu není nikdy dost !!!

Eva a Rudolf Kulkovi z Mladé Boleslavi